В Україні можуть залишитися тільки два державні банки - "Ощадбанк" і "Укрексімбанк". Ще п'ять банків з державною часткою - "Укргазбанк", "Родовід Банк", "Розрахунковий центр", "Держзембанк" і УБРР - можуть реорганізувати шляхом приєднання до більших держбанкам або продати.

Питання про вихід з капіталу цих банків Міністерство фінансів планує вирішити протягом найближчих двох років. Про це заявив заступник міністра фінансів Артем Шевальов, пише УНІАН.

"Два найбільші держбанки грають роль другого і третього за величиною в країні. У менших державних банках держава не має довгострокового інтересу. Питання виходу держави з капіталу цих банків буде вирішено протягом наступних двох років. Протягом двох років будуть здійснюватися конкретні кроки по повній продажу або приватизації значної частини цих держбанків", - сказав Шевальов. Одним з розглянутих сценаріїв є злиття і поглинання цих банків найбільшими державними банками.

Читайте також: Українці тримають в російських банках 48 млрд грн

Нагадаємо, НБУ ввів нову систему всіх українських банків на чотири групи за критеріями. Розподіл банків за новою системою буде таким: 1) банки з державною часткою (в яких держава володіє часткою більше 75%); 2) банки іноземних банківських груп (банки, власниками контрольних пакетів акцій в яких є іноземні банківські установи); 3) група I (банки, частка активів яких більше 0,5% активів банківської системи); 4) група II (банки, частка активів яких менше 0,5% активів банківської системи).

Популярні новини зараз

З цими хворобами точно не мобілізують: які болячки помітить навіть ВЛК

Хоч-не хоч, а в ТЦК йти все одно доведеться: українцям не залишили альтернативи

ТЦК заблокували водійські права: чи можна повернутися за кермо

Доходи не потрібні, субсидію дадуть і так: українцям пояснили нюанс

Показати ще