Масова міграція та нові форми тероризму в 2015 році просочували зростання ксенофобії в демократичних країнах. Про це йдеться в доповіді Freedom House щодо стану свободи в світі, який отримала ЛІГА.net.
У звіті сказано, що в 2015 році відбулося наймасштабніше погіршення стану свободи в світі за останні 10 років. "У багатьох країнах з авторитарними урядами падіння доходів від зниження цін на сировину спонукали диктаторів до подвоєння політичних репресій і нападів на уявних іноземних ворогів. А демократичні країни опинилися під напругою від терактів і безпрецедентної кількості біженців", - сказав старший віце-президент з досліджень Арч Паддінгтон.
У 2015 році 72 країни продемонстрували зниження рівня свободи і лише 43 країни продемонстрували прогрес. Крім того, за останні 10 років в 105 країнах зафіксовано чисте падіння рівня свободи, і тільки в 61 - чисте поліпшення.
Також за останнє десятиліття найбільш значимими на глобальному рівні були погіршення в сфері свободи вираження думок і верховенства права. З досліджуваних 195 країн - 86 (44%) були визнані вільними, 59 (30%) - частково вільними та 50 (26%) - невільними. Рейтинги країн Близького Сходу та Північної Африки були найгіршими в світі в 2015 році, від них не відстають країни Євразії.
Репресивні нафтові держави - від Анголи до Азербайджану, побоюючись соціальних заворушень, посилили переслідування правозахисників та інших критиків влади. Символічні поліпшення громадянських свобод жінок, такі як участь жінок на виборах в Саудівській Аравії, були затьмарені шокуючим відсутністю реального прогресу в усьому світі.
Мобільний зв'язок стає розкішшю: Київстар приголомшив абонентів оновленими тарифами
Головна ціль п'ятниці – не загнати себе: гороскоп на 29 листопада для всіх знаків Зодіаку
Пенсіонерам доплачуватимуть за вік: кому збільшать виплати автоматично
Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю
Незважаючи на те, що увага всього світу була прикута до нових викликів 2015 року, драматичні падіння рівня свободи в Таїланді, Єгипті, Криму та Південному Судані були особливо актуальними.
Читайте також: Влада України не має політичної волі подолати корупцію - експерт
Говорячи про агресію Росії проти України, експерти заявили, що, поставши перед новими викликами через обвал світових цін на енергоносії, президент РФ Володимир Путін продовжив свою політику репресій в Росії, в тому числі - переслідування ЛГБТ-активістів і незалежних журналістів, а також військової інтервенції за кордоном.