Проведення часткової монетизації залишків субсидій не дасть ефекту енергозбереження, оскільки коштів на рахунках вистачить на лампочки, або ж - дешеві обігрівачі. Відтак, щоб мотивувати українців заощаджувати, потрібно монетизувати всю суму субсидії. Лише так громадяни зможуть реально подбати про енергозбереження в домівках.

На думку експерта з питань соціальної політики Інституту суспільно-економічних досліджень Маріанни Онуфрик, монетизація може викликати значний ажіотаж на ринку енерготоварів, а коштів від субсидій занадто мало, щоб дійсно заощадити.

"Незважаючи на значні суми коштів, найдоступнішими будуть недорогі товари: лампочки, обігрівачі та інше, а визначити повний перелік цих товарів на ринку із зазначенням усієї вихідної інформації практично нереально. Крім того, це може викликати ажіотаж і подорожчання цих товарів", - пояснила експерт виданню "Дзеркало тижня".

Читати також: Чорновіл висміяв Савченко за брехливу біографію

На думку Онуфрик, Україні більше підходить варіант повної монетизації всієї суми субсидії, але з можливістю витрачати її лише на оплату комунальних послуг. "Якщо субсидіант заощаджує енергоресурси, то, відповідно, зменшуватиметься його частка від загальної суми, а ефект від економії буде для нього помітним одразу ж", - пояснила експерт.

Популярні новини зараз

ТЦК збирає досьє на кожного: які дані вашої біографії знатимуть обов’язково

В Україні легкові авто ТЦК беруть на облік: що загрожує власникам

Таких цін не бачили давно: скільки доведеться заплатити за курячі та перепелині яйця

Друг президента Зеленського Жека Кошовий зізнався, як "виживає" на 2 тисячі баксів у місяць

Показати ще

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українські платники податків із власних кишень оплатили борги за "комуналку" та субсидії.