Площа криги в північних морях стрімко зменшується, але так само швидко зростає чисельність місцевих китів.

У NOAA розглянули дані польових спостережень за китами в Чукотському морі і околицях. У статті, опублікованій в Biology Letters, відзначається, що якщо ще в 1980-х тут зовсім не бачили горбанів, фінвалів, китів-полосатиків, то сьогодні зустрічі з ними стали звичайною справою. Зросли і популяції місцевих гренландських китів. Зростання чисельності китоподібних вчені пов'язують з таненням криги в північних морях.

Читайте також: Наша планета нагрівається з рекордною швидкістю

Процес швидкого скорочення крижаного покриву Арктики привів до того, що за 30 років площа криги зменшилась на мільйони квадратних кілометрів - приблизно на 10% за кожне десятиліття. Великі простори очищеної від льоду води сприяли розвитку фітопланктону, який зміг отримувати сонячні промені і фотосинтезуватись. Це, в свою чергу, годує великі маси зоопланктону, що харчується фітопланктоном.

Вчені також відзначають, що стан китів Арктики за останні десятиліття помітно покращився - можливо, це також пов'язане зі справжнім бумом продуктивності планктону і великою кількістю їжі. Ці процеси відлунюють по всім харчових ланцюжках північних морів, і кити, які безпосередньо харчуються планктоном, лише першими відгукнулися на них. Тепер тут починають з'являтися і більш великі хижі китоподібні, такі як косатки і кашалоти.

Популярні новини зараз

Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа

Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати

Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування

Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця

Показати ще