Вчені Сичуаньського університету проведуть в серпні цього року перший експеримент по редагуванню генома дорослої людини. Для цього вони використовують технологію CRISPR / Cas9.
Про це повідомляє Nature. Вчені планують застосувати CRISPR для модифікації Т-лімфоцитів пацієнтів з раком легенів. У клітинах видалять ген мембранного білка PD-1. Він пригнічує їх імунітет і дозволяє пухлини знешкоджувати лімфоцити. Поки медики блокую цей білок за допомогою препаратів на основі антитіл. Ефект від CRISPR буде більш вираженим і передбачуваним.
Під час першого етапу тестування перевіряють безпеку методики. Метод перевірять на одному учаснику. Якщо результати будуть успішними, то тестування проведуть на 10 піддослідних. Для цього відберуть пацієнтів з недрібноклітинним раком легенів з метастазами, стійким до інших видів лікування.
Наприкінці червня цього року Федеральна комісія з біологічної безпеки та етики США схвалила застосування технології CRISPR / Cas9 для редагування людського генома.
Нагадаємо, систему CRISPR / Cas9 відкрили в геномі бактерій. Вона відповідає за противірусний захист. Система дозволяє вносити вузькоспрямовані зміни в ДНК організму, не зачіпаючи інші ділянки геному. Вона допомогла модифікувати людські ембріони й видалити із заражених лімфоцитів гени ВІЛ.