На сьогоднішній день є безліч задокументованих фактів, які свідчать про те, що підлітків добровільно, або примусово бойовики змушують воювати. В основному на фронт відправляють дітей віком від 12 до 17 років.
"Були випадки, коли українські солдати брали в полон підлітків, які, найчастіше, воюють як розвідники або як коректувальники", - про такі жахливі факти розповів уповноважений президента України з прав дітей Микола Кулеба.
"Псевдопатріотизму, коли маніпулюючи дитиною, дають йому зброю. Коли дитина не сформований, дорослий може робити все, що завгодно. Дитині сказати: "ти будеш героєм і можеш померти як герой, захищаючи так звану молоду народну республіку". У цьому стані можна залучити дитину, порушуючи його права. Я вже не кажу про сексуальну експлуатацію, про викрадення дітей, про торгівлю людьми", - додав Микола Кулеба.
"Ті діти, яких закликають, вони йдуть з примусу пропаганди. Тобто це не можна сказати добровільно, це їх психіку пригнічують. Зараз вже сформульовано таке поняття "дитина-солдат", який першим пострілом вбиває своє дитинство. І його повернути в нормальне русло буде практично неможливо. Це один із злочинів Росії, яке вона робить на тимчасово окупованих територіях", - вважає віце-президент аналітичного центру "Політика" Олег Лісовий Олег Лісовий.
Читайте також: Тітушки намагалися відібрати квартиру у бійця АТО
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
"Тисяча Зеленського": як батькам отримати гроші за своїх дітей
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Зазначимо. що у міжнародній Конвенції про права дитини є термін "право на дитинство". Експерти впевнені, що це право повсюдно порушується на окупованій території. Для того, щоб надалі довести це в міжнародних судах, потрібно постійно документувати факти. Правозахисники вважають, що це повинні робити не тільки громадські та міжнародні організації. Держава Україна має приділяти цьому більше уваги.