Західні оглядачі та експерти, що спеціалізуються на українській політиці, зазначають, що можлива відставка генпрокурора Віктора Шокіна - це позитивний крок, але Україні потрібні не тільки нові обличчя на чолі структур, а зміни самої системи.
Критично про роботу Шокіна на чолі ГПУ відгукувалися численні західні фахівці, пише Голос Америки.
"Пізно. Але однозначно необхідно ", - написала в Twitter євродепутат Ребекка Хармс про відставку українського генпрокурора.
"Позитивний крок для України. Але сам по собі він має невелике значення. Не менш важливо, кого Петро Порошенко обере в якості заміни ", - пише журналіст The Economist Ноа Шнайдер.
Читайте також: НАБУ направить до суду справи на "відомих людей"
Світло з'явиться, але не скрізь: скільки днів знадобиться на відновлення енергосистеми
ТЦК роздають школярам документи на підпис: чи можуть діти відмовитись
Змусять відповідати за кожну гривню: українців жорстко штрафують за гроші на картках
Виплатять по 17 460 грн кожному: українцям приготували нову допомогу на зиму
Оглядачі висловлюють сумніви, що відставка Шокіна може свідчити про те, що зміни в Україні є незворотними, а боротьба з корупцією - блокування якої ставили в докір Шокіну - стане повсякденним фактом. Експерти хочуть системних реформ в Україні і закликають Захід наполягати на них.
"Відставка Шокіна - це" псевдожертва "заради траншу МВФ, Захід повинен звертати увагу на інститут, а не на особистості", - пише дослідник Carnegie International Endowment for Peace Балаш Ярабік.
"В Україні зміни відбуваються тільки тоді, коли громадянське суспільство і США/ЄС тиснуть!", - пише журналіст Роланд Оліфант.