Масове банктурство фінансових установ дуже негативно вплинуло на українських бізнесменів, які перестали зберігати кошти на рахунках банківських установ і перевели їх в офшори. Відтак "офшоризація" стала наслідком негативної політики щодо очищення НБУ банківської системи і чи не єдиним гарантованим способом зберегти свої кошти. На думку експерта з економічних питань Владислава Зимовця, вести бізнес в Україні стає практично неможливо.

"Банківська система у нас вкрай ненадійна. Довіряти банкам українським переважна кількість підприємств не може, оскільки кампанія з очищення банківської системи невідомо коли завершиться й під загрозою перебувають будь-які банки. До чого я веду? Що гроші на рахунках накопичувати для розвитку підприємства не можуть. І тоді вони змушені їх накопичувати або в офшорах - це великі, або в готівковій формі - малий і середній бізнес", - пояснює експерт.

Читати також: Шкіряк розповів, хто забезпечить мир на Донбасі

На думку Зимовця, через корумповані суди та відсутність довіри до фінустанов і Нацрегулятора, така тенденція спостерігатиметься ще досить довго, адже вести бізнес за таких умов дуже важко та є загроза, що тіньова економіка лише збільшуватиметься через такий стан бізнесу.

"За що платити тій державі, якщо вона не забезпечує ні судового захисту, ні надійності... Не забезпечує захисту інтересів вкладників, кредиторів банків", - наголошує Зимовець.

Популярні новини зараз

Таких цін не бачили давно: скільки доведеться заплатити за курячі та перепелині яйця

Комунальники готуються запровадити новий тариф: яка платіжка збільшиться майже на 40%

По ваші лічильники скоро прийдуть: що потрібно зробити, якщо незнайомці вже на порозі

На сім'ю – 43200 грн: українцям дають грошову допомогу, треба звати маму чи бабусю

Показати ще

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що понад 40% української економіки досі перебуває в тіні.