Ізраїльські психологи встановили, що між властивістю людини відкладати справи на потім і безсонням існує міцний зв'язок. Вчені вважають, що порушення нормального режиму сну веде до розвитку прокрастинації - схильності до постійного відкладання важливих і термінових справ. Це в подальшому призводить до життєвих проблем і болючим психологічних ефектів.
Про це повідомляє Live Science. Вчені обстежили майже 600 чоловік. Їм запропонували заповнити анкети, де було питання щодо того, чи схильні вони відкладати справи на потім. Також за допомогою опитування оцінювали якість їх сну й емоційний стан. Учасників експерименту розділили на "жайворонків" і "сов". Перша група була менш схильні до прокрастинації. Їх не так турбують проблеми зі сном, як "сов". Ті, у кого були порушення режиму сну, зізналися в прокрастинації. "Жайворонки" були також більш емоційно стабільні і мали кращі соціальні навички.
Висновок був очевидним: невиконані справи заважають людям заснути з чистою совістю. Але автор дослідження Ілана Хейрстон з ізраїльського Академічного коледжу Тель-Авіва уточнила, що дослідження встановлює взаємозв'язок, але при цьому не може стверджувати, що прокрастинація веде до безсоння. Систематичні зволікання, на думку вчених, можуть бути результатом проблем зі сном.