Відразу два банки в Україні попросили в НБУ дозволу на самоліквідацію, це сталось вперше в українській історії.

Правління Національного банку України дало згоду на самоліквідацію відразу двох банківських установ. ПАТ "Фінанс Банк" та ПАТ "Інвестиційно-Трастовий Банк" за ініціативою власників припинили своє існування.

"Це цивілізований та відповідальний спосіб залишення банком ринку. Банківський бізнес – специфічний, ризиковий і все більше контрольований. В таких умовах власник банку може вирішити сконцентруватись на своєму ключовому бізнесі та залишити банківський. При самоліквідації погашаються всі зобов'язання перед клієнтами, немає навантаження на Фонд гарантування вкладів фізичних осіб. Відповідно, і не псується репутація власників банку", -зазначила заступник Голови Національного банку Катерина Рожкова, повідомили у прес-службі регулятора.

Читайте також: Холодна вода в столиці здорожчає ще на третину

Рішення акціонерів та власників банків про ліквідацію установ ґрунтувалося на бажанні переорієнтуватися на інші види профільної діяльності.

Популярні новини зараз

Трудовий стаж 35 років і пенсія 3000 гривень: у Мінсоцполітики визначили, кому підвищать виплати з 2022 року

Від фуксії до вересневого неба: не пропустіть головні тренди осені-2021

Лариса Ніцой "викрила" школярів по всій Україні, картина плачевна: "Ненормальна ситуація"

"Шо ти ригаєш...": Анастасія Приходько нарвалася на жорстку відповідь за приниження на "Співають всі"

Показати ще

Як додали у НБУ, загалом вищезгадані банки завинили перед юридичними та фізичними особами 11 мільйонів гривень, однак обсяг ліквідних коштів банків дає змогу розрахуватись по зобов'язанням.