Вітчизняні підприємці різко кинулися купувати комерційний транспорт. За даними carreviewauto.com, минулого місяця в цьому сегменті спостерігався справжній ажіотаж - продажу машин самого ходового LCV-класу (легкі авто), в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, зросли на 72%. Для порівняння: обсяги реалізації легкових машин за цей же час збільшилися всього на 19%.

Витратити, щоб заощадити

Експерти пояснюють бум на ринку комерційної техніки декількома факторами. Ажіотажний попит багато в чому спровокувала заборона на ввезення в Україну авто нижче стандарту Євро-5, який почав діяти на початку цього року. Згідно з новими правилами, в "чорний список" потрапили не тільки старі машини, випущені до 2010 р., але і багато нових моделей, призначені для "третіх" країн.

А так як одне з головних переваг техніки для бізнесу - низька ціна, "спрощені" модифікації традиційно користуються у нас підвищеним попитом. Авто рівня Євро-5 будуть коштувати дорожче на 300-500 євро, підрахував глава Всеукраїнської асоціації автоімпортерів і дилерів Олег Назаренко.

Читайте також: Автомобілісти через суд повертають податок на розкіш

Популярні новини зараз

В Україні посилять мобілізацію та укріплять міста: до чого слід готуватися

1000 гривень від держави: як отримати допомогу пенсіонерам

Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть

Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада

Показати ще

Хто купує

Втім, Назаренко говорить, що вітчизняні підприємства зараз мають потребу в оновленні автопарку і тому вони готові нарощувати транспортні бюджети.

"Бізнес, по-суті, як мінімум, останні 1-2 роки не витрачався на авто. Багато підприємців просто не знали, що буде далі з їх фірмами і тому вони починали максимально економити. Тепер же ситуація більш-менш стабілізувалася", -сказав він UBR.ua.

Читайте також: Електрокар BMW 1602e з далекого 1972 року (фото)

Сегмент комерційного транспорту буде відновлюватися, так що варто очікувати позитивної динаміки продажів і в наступні місяці. Проте гроші на авто є далеко не у всіх. Глава Всеукраїнської асоціації постачальників роздрібний мереж Олексій Дорошенко розповів UBR.ua, що досить активно закуповують машини рітейлери.

"За останній час в Україні різко збільшилася кількість невеликих магазинів "біля будинку". Вони набувають товар на оптових базах порівняно невеликими партіями, тому доставку їм не забезпечують. У підсумку "малюкам" доводиться обзаводитися власними авто", - стверджує експерт.