Народний депутат "Блоку Петра Порошенка" Сергій Лещенко почав чергове розслідування за фактом порушення норм Конституції. Цього разу політик зайнявся главою МВС Арсеном Аваковим. Політик зробив запит до Італійської промислової палату з приводу реєстрації фірми AvItalia SRL

У відповіді сказано, що підприємство створили в 2011 році з метою управління нерухомістю. Тоді в пункті "капітал фірми" записали 1,8 мільйона євро, а в "співробітники фірми" - одна людина.

Політик з'ясував, що після призначення главою МВС Арсен Аваков продовжив керувати фірмою, про що свідчать збори в Києві 30 квітня 2015 за участю чиновника і його дружини Інни Авакової. На зустрічі обговорили бюджет фірми, під протоколом зустрічі підпис поставив Аваков.

"На зборах акціонерів було затверджено звіт за 2014 і розподілена прибуток у розмірі 203 000 євро", - говориться в блозі Лещенка.

Виявляється, що у статті 78 Конституції прописано, що у такому випадку "народний депутат України у двадцятиденний строк з дня виникнення таких обставин припиняє таку діяльність або подає особисту заяву про складення повноважень народного депутата України". Аваков був народним депутатом до 2014 року.

Популярні новини зараз

ПриватБанк звернувся з попередженням до власників карток: кого терміново чекають у відділенні

Вдарять морози й нічні, й денні: синоптики розповіли, коли в Україну прийде похолодання

Нові ліміти на карткові перекази: які обмеження діють і кого стосуються

Обмеження карткових переказів: які ліміти встановлять з нового року

Показати ще

У Конституції також йдеться про те, що "члени Кабінету Міністрів України не мають права суміщати свою службову діяльність з іншою роботою, крім викладацької, наукової та творчої у позаробочий час".

Поведінка Арсена Авакова на засіданні Націоанальної ради реформ на адресу глави Одеської ОДА Міхеіла Саакашвілі у багатьох українців досі викликає обурення. Активісти створили ініціативу, яка закликає написати на Авакова заяву в поліцію за порушення адміністративного кодексу.

Читайте також: Аваков не сплатив податки на 100 млн гривень

Нагадаємо, що Сергій Лещенко скаржився на стеження і погрози. Особисто розслідувати це погодилася глава Національної поліції Хатія Деканоїдзе. Він розповів громадськості про кримінальну справу глави енергетичного комітету Ради Миколу Мартиненка в Швейцарії.