Столичний забудовник залишив без житла захисників скверу, де незаконно будують автозаправну станцію на вулиці Ревуцького, 8.

Як пише "Інформатор", у квітні цього року у Дарницькому районі Києва знову розгорівся конфлікт довкола спірної забудови.

Забудовник хоче побудувати там багатопаливну АЗС на ділянці поблизу житлових будинків, дитячих садочків, шкіл та озера.

Заправку почали будувати ще 2016-го року на підставі Дозволу Державної архітектурно-будівельної інспекції України.

Місцеві ж вимагають припинити спірне будівництво. Люди наполягають на тому, що відповідно до законів України, при плануванні та забудові територій мають враховуватися інтереси громадян.

Популярні новини зараз

Упустив Дантес і впіймав Кацурін: найвідвертіші і не зовсім чесні фото Наді Дорофєєвої

Перші 84 дні безкоштовно, потім – 25 гривень: Lifecell запровадив нову послугу задешево

Громадський транспорт подорожчає для всіх, окрім пенсіонерів: скільки доведеться платити з 1 травня

Часу залишилось обмаль: треба встигнути зробити це з трудовими книжками

Показати ще

Відповідно до Державних будівельних норм заправки у населених пунктах слід розміщувати на відокремлених від житлових кварталів земельних ділянках, з врахуванням загальних потреб населеного пункту залежно від кількості автомобілів у ньому, інтенсивності руху, споживчого попиту.

Забороняється розміщувати АЗС на пішохідних вулицях та проїздах всередині кварталів.

Аналогічні правила розміщення АЗС вказані також у Державних санітарних правилах охорони атмосферного повітря населених місць.

Проте незважаючи на рекомендацію Київської міської ради розірвати договір оренди між забудовником та міськрадою, припинити будівництво й надати вказаній земельній ділянці статус скверу, компанія-орендар ТОВ "Гуель Парк" продовжила спорудження АЗС.

"Гуель Парк" заснувала "Компанія з управління активами "Актив", а кінцевими власниками є Анатолій Гурський, Іван Коцьо, Ігор Таранський та Богдан Куспісь, зареєстровані у Львові. Директор компанії – Валентин Богданенко.

Громадські протести довкола спірної землі продовжується уже понад рік. Окрім блокування будівництва кияни пишуть звернення до компетентних органів: міського голови, департаменту транспортної інфраструктури, департаменту архітектури, Нацполіції, ДСНС, санітарної служби. Проте відповідей на ці звернення так і не послідувало.

Натомість, проти активістів у Святошинському районному суді відкрили провадження. Директор "Гуель Парк" заявив, що їхній підрядник "Вінницька будівельна компанія" зазнала збитків через протести місцевих. У компанії назвали суму у майже 1,5 млн гривень

Адвокат компанії у своєму позові вимагав арештувати нерухомість (квартири) чотирьох мешканців житлового будинку на Ревуцького, 8.

23 травня суд задовольнив позов "Гуель Парк" і відкрити цивільне провадження проти чотирьох мешканців будинку. Перше засідання у справі щодо Ірини Гуділіної, Юлії Перегуди, Сергія Машовця та Евеліни Лосєвої заплановано на 20 листопада 2017 року.

Три квартири вже заарештували, а їх власникам погрожують та вимагають "сидіти вдома й не висуватися".

Окрім впливу через суди, представники компанії-забудовника тиснуть на активістів через цивільних осіб. 17 травня невідомі намагалися прорватися до оселі одного з ініціаторів протесту.

8 червня під час нової сутички між мешканцями мікрорайону та будівельниками з'ясувалося, що прораб АЗС виконує доручення керівництва "Гуель Парк" знімати на камеру акції протестувальників.

Як писав раніше "Знай.ua", у свояка російського прем'єра Дмитра Медведєва забрали 100 га землі під Києвом.