27 липня Україна відзначає державне свято – День хрещення Русі-України. Українська православна церква Київського патріархату організовує хресну ходу завтра, а сьогодні відповідний захід здійснює УПЦ Московського патріархату. О 13:00 Блаженніший Митрополит Онуфрій прочитав молитву на Володимирській гірці, після чого хресна хода рушила до Києво-Печерської Лаври. Знай.ua відвідали захід та дізналися, як проходило святкування.
"Псевдо-інваліди" та "сила Луганської народної республіки"
Аби потрапити до головного місця події, учасникам ходи довелося проходити огляд поліції – правоохоронці перевіряли сумки на наявність холодної зброї та сканували металошукачем.
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Гороскоп на 21 листопада для всіх знаків Зодіаку: час покінчити з мотлохом у голові та справах настав
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Головним проходом до місця зібрання стала вулиця Трьохсвятительська зі сторони Європейської площі. Та аби потрапити до місця головної молитви та старту ходи, присутні мали пройти цілу "алею" бідних і хворих, що просять милостиню.
Та, за словами спостережливих учасників заходу, не всі присутні тут інваліди виявилися справжніми.
"Тут і так величезний натовп народу, а ще й десь 40 – 50 жебраків, що стоять прямо посеред вулиці, вистроївшись в алею. Та були б вони ще справжні, а то ж я сама бачила, як хлопець встав з інвалідного візка та пройшовся за водою до діжки, яку привезли спеціально до свята. Потім знову сів, взяв табличку і продовжив просити милостиню", – зауважує Валентина Іванівна, що з ранку допомагає зустрічати приїжджих з інших міст та показує їм дорогу.
Серед учасників заходу можна було побачити вірян із Запорізької, Полтавської, Ізюмської, Конотопської, Ніжинської, Тульчинської та інших єпархій.
Та серед присутніх були і "одиночки", що прибули на ходу самі або з кількома товаришами або родичами. Дехто з них неабияк приголомшив метою свого приїзду.
"Я спеціально приїхав до столиці, щоб помолитися про процвітання Луганської народної республіки. Щоб ми стали незалежною маленькою державою і довели усім, що ми – сила! Про це я проситиму і під час молитви Онуфрія, і в знаменитій Лаврі. Там я ще ні разу не був, – повідомив нам Володимир Євгенович, житель Луганської області, що приїхав на три дні до родичів у Києві. – Україна нас кинула, Росія не дуже то допомагає – нехай не сподіваються, ми не вимремо, Бог нам допоможе!".
За порядком під час хрестової ходи сьогодні слідкують сотні поліцейських – це і патрульні, і кінна поліція, і поліція діалогу. Помітити правоохоронців у натовпі можна через кожні 3-4 метри.
Магазини-туалети, посиденьки на газонах та "мобільні" батюшки
Збиратися народ почав ще з 9.30, тож вже із самого ранку на Європейській площі зібралося близько 500 людей.
"Сюди поприїжджали десятки автобусів, повні людей. Спочатку всі вони гуляли, фотографувалися собі, але ж потім почався якийсь нестримний потік – вони один за одним просилися в туалет. Чому ніхто про це не подумав з організаторів?! Чому ми повинні тепер за усіма прибирати?", – скаржиться продавець одного з кафе на Хрещатику.
О 12.00 ранку на Володимирській гірці фактично не можна було знайти місця біля головної "сцени" біля пам’ятника Володимиру Великому, де єпископ УПЦ МП читав молитву.
Аби побачити процес, присутні почали облаштовуватися на зелених зонах парку.
"Мені, як киянці, вкрай не подобається побачене – вони витоптали всі газони, мало того, ці дикуни порозстилали собі десятки кублищ на траві прямо на гірці і засідали там годинами перед цією молитвою. А хто потім прибирати буде за ними? Хто відновлятиме рослини на клумбах?", – скаржиться мешканка Шевченківського району Дарина Олегівна.
У той час, як люди вишукували "VIP-місця" в очікуванні виступу Митрополита Онуфрія, представники УПЦ МП, напевно, мали цікавіші справи з телефонними співрозмовниками.
За лічені хвилини нам на очі попалися близько десятка священників, які замість спілкування з народом, приділяли всю увагу мобільному.
"Ну, так же не можна – це не те місце і не той час, щоб листуватися з кимось. Невже не можна потім це зробити", – чулось у натовпі.
Варто зазначити, що у той час, як батюшки зацікавлено займалися телефонними справами, біля білборду з зображенням Митрополита Онуфрія люди робили справжню корисну справу. Кілька учасників заходу займалися очищенням фотографії єпископа від лайливих слів, жирно намальованих маркером.
У зв’язку із цією подією, рух у Києві сьогодні був ускладнений.
"На роботу довелося діставатися 2 години. Із самого ранку на дорогах тягучки, разом із машинами тягнуться купи автобусів - по підписам видно, що це як раз на цю ходу везуть. Я бачив, багато їхало зі Сходу країни", – каже киянин Петро Серпенко.
Нагадуємо, що у зв’язку із ходою, з 11.00 до 16.00 27 липня було обмежено рух транспорту на Трьохсвятительській вулиці (від Михайлівської до Європейської площі), на Хрещатику (від Михайлівської вулиці до площі Європейської). На Володимирському узвозі буде перекрита ділянка від Європейської до Поштової площі, на Парковій алеї - від Алеї Героїв Крут до Грушевського - і частина Грушевського - від Шовковичної вулиці до Європейської площі.