Інженери з США створили програму, здатну обманювати голосові помічників. Алгоритм перетворює сторонні шуми в приховані команди. При тестуванні цієї програми виявилося, що навіть музика може бути сприйнята програмою як мовлення і переведена в текст. Правда, поки вбудувати такі шуми у відеоролик не вдається, вони дуже помітні і звучать моторошно. Але, як повідомляє The Next Web, в майбутньому технологія зможе керувати чужими пристроями навіть з допомогою реклами на ТБ.

Експерти з Каліфорнійського університету в Берклі розробили алгоритм обману системи розпізнавання мови. Для цього достатньо зашифрувати в аудіосигналі непомітні шуми, які система прийме за мовлення. При трансформації програма розшифрує фальшиву мову в текст. Швидкість перетворення при цьому доходить до 50 знаків у секунду. Свій алгоритм дослідники випробували на прикладі системи перетворення мови в текст DeepSpeech від Mozilla, яка доступна на GitHub. Дослідники зашифрували в аудіосигналі приховане послання, і саме його система розпізнала.

Раніше ті ж дослідники знайшли інший спосіб злому голосових помічників. Вони придумали так звані приховані голосові команди — шуми, які віртуальні помічники приймали за текст. Однак таку систему навряд чи стали б користуватися зловмисники — шуми були надто помітними і звучали моторошно. Нова технологія дозволяє спотворювати мовлення непомітно. "У своїй роботі я хотів зробити потенційну атаку більш прихованою. За допомогою нової методики я можу, наприклад, взяти відеоролик, додати до нього трохи шкідливих шумів, заново завантажити його — і система розпізнавання мови розшифрує його зовсім інакше. При цьому почути спотворення буде неможливо", — розповів один з експертів Ніколас Карлін.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про робокішку, яка приглядатиме за літніми людьми