2017 рік стривожив екологів. Всупереч тенденції, яка намітилася з 2014 року, викиди вуглекислого газу несподівано почали зростати. У період з 2006 по 2014 кількість викидів збільшувалося на 3% в рік. Потім скорочувалася, або не змінювалося. Аналітики не знають ще до кінця, як охарактеризувати зміну тренда: як випадкове коливання або як початок нового підвищуючого циклу. Як повідомляють російські ЗМІ, зростання викидів може зірвати плани екологів щодо запобігання глобальному потеплінню.
Найважливішу роль в поточному підвищенні відіграє Китай. На його частку припадає 28% світових викидів. Через інтенсивне використання вугілля рівень викидів в країні виріс на 3,5% у 2017 році. Ще одна причина полягає в тому, що в китайських річках спадає рівень води. Через це знижується кількість енергії, яку виробляють гідроелектростанції. Щоб ліквідувати різницю, країна заміщує недолік енергії за рахунок використання газу і вугілля. Викиди, які виробляє США, продовжують знижуватися, але не так інтенсивно, як очікувалося спочатку.
Через підвищення цін на природний газ і електрику їх споживання впало або було частково замінено поновлюваними джерелами енергії. Споживання вугілля в США також зросла в цьому році, але незначно - лише на піввідсотка. За прогнозами, викиди, які виробляє Індія, в цьому році зростуть на 2%. Це суттєво нижче, ніж за останнє десятиліття, протягом якого середній зріст щорічно становив близько 6%. Тим не менш, експерти впевнені, що це може виявитися тимчасовим коливанням, викликаним кількома факторами, що ускладнюють використання нафти та цементу в країні.
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про лицемірство корпорацій