Існує тонка грань між визнанням авторського права і захистом інтелектуальної власності. Якщо перше зберегло згадку про постать автора, хоча б у назві, то друге вже цілком стосується питання приватної власності і отримання прибутку. На сьогоднішній день законодавство покликане захищати права композиторів і режисерів, по суті, захищає гаманці власників студій звукозапису. І деколи справа доходить до абсурду. Так, австралійський викладач-музикознавець потрапив під суд за публікацію запису білого шуму, повідомляє сайт internetua.
Чергова історія демонструє, як на ниві боротьби за легальний контент трапляються перегини. Викладач музичного факультету одного з австралійських вузів опублікував на YouTube 10-годинний ролик, в якості звукової доріжки у якому використовувався згенерований їм білий шум. Яке ж було здивування Себастьяна Томчака, коли на нього надійшли скарги. Томчак вивчає різні аспекти, які так чи інакше пов'язані з музикою і звуками, білий шум був частиною його роботи і захоплення. "Мені цікаво сприйняття повторюваних звуків, як змінюється увагу людини під час їх прослуховування з плином часу", — пояснив викладач.
Як пише TorrentFreak, ролик був опублікований в 2015 році і з тих пір на австралійця оформили п'ять скарг: чотири правовласника порахували, що білий шум належить їм, і ніхто не сміє поширювати його нелегальні копії. Вірніше, деякі відрізки "композиції". Зазвичай в таких випадках відео блокують, однак правовласники запропонували альтернативу — перераховувати їм гроші за рекламу в ролику Томчака. Зараз він намагається оскаржити таке рішення. До речі, за словами чоловіка, він не в перший раз стикається з дивною поведінкою системи, яка відповідає за дотримання прав. Деякий час тому його канал потрапив під санкції після автоматичної скарги на мелодію австралійця його ж власного авторства.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, як авторське право гальмує технічний прогрес