Технології, пов'язані з використанням енергії Сонця, розробляються сьогодні у багатьох країнах світу. Очікується, що через 15 років сонячна енергетика стане настільки дешевою і доступною, що зможе покрити всі енергетичні витрати людства. Свій внесок у наближення цього моменту зробили і вчені з Університету Тохоку. Як повідомляє EurekAlert, японцям вдалося створити фотоелемент з рекордним ККД.

Дослідники розробили інноваційний метод виробництва напівпрозорих і гнучких сонячних елементів з двовимірних матеріалів товщиною в один атом. Вони досягли найвищої для цього класу елементів продуктивності — 0,7%.

Прозорі або напівпрозорі сонячні елементи з чудовою механічної гнучкістю можуть застосовуватися на поверхні вікон, дисплеях комп'ютерів і телефонів, на людській шкірі. Але не раніше, ніж будуть вирішені проблеми, пов'язані з конверсією енергії, оптичною прозорістю і стабільністю.

Гнучкі і напівпрозорі фотоелементи були створені на основі дихалькогенидов перехідних металів (TMD) — двовимірних матеріалів товщиною в один шар атомів. За допомогою конфігурації за Шотткі ККД підвищується до 0,7%, тобто до рекордного для одношарових TMD рівня. Новий винахід володіє відмінними характеристиками для масштабування і вже скоро може стати важливою частиною нашого повсякденного життя.

Популярні новини зараз

У Києві помітили величезну чергу до лікарні: що сталося

З'ясовуватимуть після конфіскації: адвокат розповів, як "забиратимуть" авто на користь ЗСУ

Попрощаєтесь зі своїм житлом? Що станеться з ухилянтами у новому законі про мобілізацію

Субсидії вам не бачити: що не враховують українці, звертаючись по допомогу

Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" пвідомляв про спроби видобутку палива з повітря