Найбільші українські оператори дозволили абонентам віддалено змінити SIM-картку на нову, яка зможе працювати в мережах "четвертого покоління" стільникового зв’язку.
Нещодавно таку можливість запровадила компанія Vodafone Україна. Раніше це зробив "Київстар", а lifecell – лише планує.
Для того, щоби скористатися перевагами 4G – надшвидким бездротовим інтернетом, який в рази швидший, ніж 3G – окрім, власне, покриття, потрібні ще дві речі. Це – телефон і сім-картка з підтримкою цієї технології, яка називається USIM.
Яку "трубку" купити, вибирає сам користувач серед безлічі пропозицій. А от за SIM-картки відповідають лише стільникові провайдери.
Задовго до появи 4G в Україні усі три оператори почали розповідати, як самостійно перевірити доступність нового мобільного стандарту.
Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
В мережі "Київстар" щоби визначити, наскільки сучасні у вас "сімка" та смартфон, треба, відповідно, набрати комбінацію *245*4# або *245*5# і натиснути "виклик".
Українським абонентам Vodafone вистачить для перевірки одного коду, *222#.
Для своїх користувачів оператор lifecell передбачив дві можливості – подзвонити в кол-центр або скористатися мобільною програмою "Мій lifecell".
Не всім нашим співвітчизникам зручно відвідувати крамниці мобільних компаній, щоби отримати USIM. Спочатку оператори передбачили лише таку можливість.
Щоби уникнути черг, замінити SIM-картку можна власноруч.
Для абонентів "Київстару" треба придбати новий стартовий пакет з позначкою 4G. Потім вислати запит на "перенесення" свого номеру на нову картку. Компанія пообіцяла, що така процедура не триватиме понад 30 хв.
В мережі Vodafone потрібно купити спеціальний стартовий пакет. Після цього пройти кілька кроків в онлайні або зателефонувавши оператору. Описані можливості доступні лише передоплаченим користувачам цих двох операторів. Якщо у вас "контракт" чи "корпорація" - без звернення до оператора нічого не вийде.
Встигнути до липня
Новий стандарт мобільного зв’язку запрацював в Україні з 30 березня 2018 року. Однак його покриття можна порівняти з роботою Wi-Fi-точок – таке ж невелике. Одна базова станція (БС) 4G може охопити місцевість радіусом пів кілометра.
Це обумовлено стандартом і "високими" частотами, на яких з березня цього року запрацювало обладнання операторів. Усі три компанії отримали від держави дозвіл розгорнути "четверте покоління" на радіочастотах 2600 мегагерц.
З липня 2018 року компанії зможуть надавати 4G-послуги в діапазоні 1800 МГц. Відтоді можна очікувати, що покриття високошвидкісного мобільного інтернету стане суцільним, а не як зараз – "клаптиковим".
Як повідомляв портал "Знай.ua", після запуску швидкісного інтернету 4G в Україні популярні оператори мобільного зв’язку підвищили тарифи.