Компанія Cambridge Analytica, що спеціалізується на політичному консалтингу, могла зібрати особисті дані до 87 мільйонів користувачів Facebook, йдеться в оприлюдненому соцмережею заяві.

"Ми вважаємо, особисті дані до 87 мільйонів людей з Facebook, переважно в США, могли бути неналежним чином передані Cambridge Analytica", - повідомив технічний директор Facebook Майк Шрепфер.

Повідомляється, що неналежне поводження з особистими даними торкнулося в основному жителів таких країн як США, Філіппін, Індонезії, Великобританії, Мексики, Канади, Індії, Бразилії, В'єтнаму та Австралії. Раніше мова йшла про витік персональних даних 50 мільйонів осіб, зареєстрованих в Facebook, однак цифра майже подвоїлася.

Нагадаємо, що додаток Cambridge Analytica збирала особисті дані користувачів для маніпуляції громадською думкою. Імовірно, інформація могла бути використана в ході виборчої кампанії в США в 2016 році і референдуму про вихід Великобританії з Євросоюзу. Дані збиралися за допомогою стороннього додатка для опитувань.

Популярні новини зараз

Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Показати ще

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що проснователь і генеральний директор найбільшої соціальної мережі Facebook Марк Цукерберг виступить зі свідченнями про витік даних і скандалі з Cambridge Analytica, в якому незаконно збиралися дані про мільйони користувачів. Цукерберг постане перед комітетом з питань енергетики і торгівлі Палати представників Конгресу США.

Як говориться в повідомленні на сайті комітету, засідання комітету відбудеться 11 квітня о 10:00 за місцевим часом.

У комітеті сподіваються, що слухання допоможуть пролити світло на важливі питання конфіденційності даних і допомогти американцям зрозуміти, що відбувається з їх персональної інформації в інтернеті, і для чого вона збирається.

Нагадаємо, компанія Facebook опинилася під вогнем критики, оскільки з'ясувалося, що британська аналітична фірма Cambridge Analytica зловживала великими обсягами даних, отриманих через Facebook, щоб допомогти політикам перемогти на виборах.