Пошуком альтернативних джерел енергії зайняті сьогодні багато розробників. У хід йде все: сонячне світло, вітер, повітряний пар, морські припливи. Група дослідників з Фраунгоферовского інституту хімії силікатів в Баварії запропонувала своє вирішення питання. Як повідомляє Science Daily, вченим вдалося перетворювати кінетичну енергію течії дрібних річок в електрику за допомогою еластичних плівок.
Для перетворення енергії вчені використовували ультратонкі еластомірні плівки, покриті з обох сторін провівдниковим еластичним шаром і ізоляцією. Вони встановили їх в невеликих річках і струмках, де постійна деформація і релаксація еластомерів перетворює кінетичну енергію води безпосередньо в електричну. Вода деформує плівку, що створює потужний електричний заряд. Потім еластомірна плівка повертається в початковий стан, і процес починається заново.
Такі пристрої працюють практично безшумно і не приносять шкоди навколишньому середовищу. Мініелектростанція може бути джерелом енергії для кемпінгів або поселень, що знаходяться на відстані від магістральних мереж. Система може генерувати електроенергію при швидкості течії від 0,5 м/с і на глибині починаючи з півметра. На сьогоднішній день у розробці знаходяться генератори двох типів – плаваючий і прикріплений до берега.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про отримання електроенергії з випаровуваннь