Біткойн та інші кріптовалюти стали одними з головних трендів 2017 року. Однак, незважаючи на всі надії, використання кріптовалют пов'язане з ще з цілим рядом труднощів. А головне, майнінг кріптовалют досить дорого обходиться екології. За підрахунками аналітиків, за рік біткойн поглинає стільки ж електроенергії, скільки і держава на кшталт Марокко. Компанія Transeastern Power Trust вирішила примирити кріптовалюти з ще одним трендом минулого року, - зеленою енергетикою. Як повідомляє сайт Сryptellect, для цієї мети канадці викупили румунську вітроелектростанцію.
Канадська компанія придбала в Румунії вітряну електростанцію Добрацу, і планує запустити на ній майнінгову ферму. Для забезпечення ферми енергією буде працювати 15 установок загальною потужністю 45 МВт. Вже зараз куплено устаткування для видобутку кріптовалюти на загальну суму 23 млн доларів.
Планується, що готова ферма буде видавати потужність видобутку в 90,7 пентахэш в секунду, що дасть можливість генерувати близько 30 біткоінів на добу. Гендиректор Transeastern Дж. Колтер Еді зазначає, що ідея, реалізована його компанією, може стати відмінним прикладом надійної та вигідною моделі переходу комунального підприємства на вертикальну діяльність з майнінгу кріптовалюти. Подібні проекти Transeastern вже веде в Нідерландах. Цікаво, що компанія також хоче змінити ім'я на більш "кріптографічне" — Blockchain Power Trust.
Раніше портал "Знай.ua" порівнював біткойн і вугілля