Сьогодні 3D-друк використовують для виробництва ракетних двигунів, зброї, пробних моделей. Нещодавно в Австралії пройшла успішна операція з імплантації надрукованій кістки. Тепер же, як повідомляє портал 3ders,з'явилася можливість друкувати і клітини печінки.

Компанія ISCO, що спеціалізується у сфері біомедицини та застосування стовбурових клітин в терапії, розробила новий біопрінтер, оптимізований для тривимірної друку печінкових клітин-попередників. З цих клітин, здатних диференціюватися в холангіоцити, гепатоцити і зірчасті клітини, тепер можна друкувати тканини, що нагадують за структурою печінку. А вони, в свою чергу, придатні для імплантації в пошкоджену печінку або для проведення на них випробувань нових медичних препаратів.

Клітини-попередники можуть друкуватися з будь-якого стволового матеріалу. Навіть з зародкових клітин людини. Це дасть можливість заповнити дефіцит донорської печінки. В одних тільки США в черзі на трансплантацію стоять 17 тисяч осіб. Лише третина з них щорічно отримує необхідний матеріал.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про створення смартфонів з 3D-проектором

Популярні новини зараз

Вже у червні отримають більше: пенсіонерам нагадали важливий нюанс – як добитися перерахунку

Платити по 2,64 грн за кВт будуть не всі: якими будуть травневі платіжки за світло

Платіжки за травень не порадують: постачальник газу підвищив тариф

Українцям кардинально змінять правила оплати комуналки: до чого готуватись

Показати ще