Процес переходу планети на оновлювані джерела енергії пов'язний з певними складнощами. Досі не існує достатно ефективних енергосховищ. На допомогу може прийти найрозповсюдженіший елемент нашої планети - водень. Крупні компанії створюють альянси для спільного інвестування в дослідження його потенціалу, повідомляє Bloomberg.

Цілком ймовірно, що незабаром водень прийде на зміну дорогим і недовговічним літій-іонним батареям. Досі корпорації переважно вкладали кошти у вивчення водню як палива. За останнє десятиліття розмір таких інвестицій становив 2,5 млрд доларів. Що не мало, однак, не так вже й багато. Є думка, що якщо переглянути своє ставлення до водню і спрямувати сили на створення водневих сховищ енергії, ситуація може кардинально змінитися.

Технологія використання водню в якості сховища енергії відома давно, але поки не було представлено її комерційної реалізації. І в стабільних водневих сховищах індустрія відчуває більшу потребу. Постійна необхідність оновлювати заряд літій-іонних батарей робить їх не дуже ефективними в промисловому масштабі. Водень теоретично міг би виправити ситуацію, дозволивши надійно запасати надлишки.

Поки що немає ефективного способу запасати великі запаси енергії, існуючі або дорогі, або вимагають особливих географічних умов. Воднева ж індустрія перебуває в зародковому стані. Але в цій справі намічається прогрес: На Економічному форумі в Давосі автовиробники і нафтогазові компанії створили консорціум по просуванню водню. Компанії, серед яких BMW, Daimler, Toyota, Shell, Total, вважають водень паливом майбутнього, яке повинне замінити бензин і дизель.

Популярні новини зараз

"Відрізати два міста, прикриваючись миром": відомий екстрасенс визначив плани росії на травень 2024

З'ясовуватимуть після конфіскації: адвокат розповів, як "забиратимуть" авто на користь ЗСУ

Якщо не хочете плакати через платіжки: споживачам електроенергії дали час до 3 травня

Українців закликали не відкладати на завтра: можна подати заяву на пенсію за лічені хвилини

Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про вікна, які будуть збирати енергію сонця