Виверження грязьового вулкана на острові Ява наробило багато галасу в пресі. І хоча Індонезія завжди вважалася сейсмічно небезпечним регіоном, влада і рятувальні служби виявилися неготовими до такого сценарію. Протягом одинадцяти років учені різних країн намагалися з'ясувати причини такого явища. Правильна відповідь допомогла би озброїти людей точним методом прогнозування таких випадків. Як повідомляє видання Експерт, норвезьким дослідникам вдалося, нарешті, докопатися до правди.

29 травня 2006 року селевий потік в кінцевому підсумку зніс будинки, заводи і дороги на площі вдвічі перевищує Центральний парк в Нью-Йорку, і позбавив будинків десятки тисяч людей. Група вчених заявила днями, що вони з'ясували, що стало причиною найбільшого в світі виверження бруду: підземне сполучення з прилеглими вулканами, які й спрямували гарячу воду в район виверження, а невеликий землетрус просто підштовхнув воду і бруд і спровокував повномасштабну катастрофу.

"Це дослідження показує, що вся вулканічна система була пов'язана і бруд був готовий в будь-який момент вийти на поверхню", - говорить співавтор дослідження Адріано Мадзіні з Університету Осло. Робота, докладно представлена 28 жовтня в "Журналі геофізичних досліджень", ставить остаточну крапку у науковій дискусії про те, що викликало виверження. Ці дебати почалися відразу ж після виверження грязьового вулкана. Частина дослідників воліла називати винуватцем землетрус, а ось інша група вважає, що буріння в неправильному місці викликало катастрофу.

Жителі села були змушені покинути свої будинки, і уряд в кінцевому підсумку побудувало дамби, щоб стримувати хвилі бруду. У перші кілька місяців бруд прибував з такою швидкістю, щоб міг щодня заповнювати 72 олімпійських басейни. Сьогодні відвідувачі можуть ходити по висохлому басейну бруду і бачити дахи будинків, що стирчать з неї.

Популярні новини зараз

Доходи не потрібні, субсидію дадуть і так: українцям пояснили нюанс

У комунальних платіжках з'явилася нова графа: за що доведеться доплачувати

Українських водіїв внесуть до Реєстру військовозобов'язаних: чого чекати з червня 2024 року

"Газмережі" просять встигнути до 20 травня: що потрібно зробити всім побутовим споживачам

Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про найдивовижніши міста нашої планети