Проблема глобального потепління може призвести до загибелі 250 мільйонів жителів прибережних міст вже до середини цього століття. Виходом із цієї ситуації могло б стати скорочення викидів вуглекислого газу. Незважаючи на попередні міжнародні угоди, компанії і держави від яких це залежить, досить неохоче йдуть на скорочення викидів. Вчені шукають додаткові способи освоєння надлишків вуглекислоти в атмосфері. Як повідомляє портал Навколо Світу, рішенням можу стати рослини, які поглинають надлишки вуглекислоти.

Біолог Джоан Чорі з Каліфорнійського університету займається селекцією рослини, здатної нагодувати голодуючих планети і врятувати світ від змін клімату. Вона розраховує, що стійка до засух і повеней культура, яка за смаком нагадує горох нут, буде поглинати в 20 разів більше вуглецю, ніж звичайні багаторічні рослини.

Нова суперрослина буде містити суберин — речовину, здатну утримувати вуглець протягом сотень років. У природі ця речовина міститься в прибережних травах. Згідно з підрахунками Чорі, досить засіяти цією рослиною ділянка розміром з Єгипту, щоб скоротити викиди CO2 на планеті. На створення революційної культури знадобиться близько 10 років і $50 млн. Джоан Чорі відома в науковому світі гучними відкриттями. Вона винайшла новий спосіб вирощування рослин без світла, змінюючи ДНК насіння, а також виявила новий клас рослинних гормонів.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про освітлення вулиць за допомогою рослин

Популярні новини зараз

Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку

Показати ще