У науково-технологічному університеті KAUST (Саудівська Аравія) винайдено новий тип динаміка, здатний в 200 разів підсилити звук невеликого джерела звуку, наприклад, смартфона або Bluetooth-колонки.

Портативні Bluetooth-колонки пропонують більш якісне звучання, але проблема коріниться у фізиці - не можна отримати об'ємні, гучні баси без якісної мембрани динаміка, оскільки для цього необхідно коливання повітря. Однак нове дослідження фахівців з Саудівської Аравії здатне перевернути цю концепцію з ніг на голову.

Дослідники розробили і надрукували з пластику пристрій акустичного резонансу діаметром 10 см, здатний підсилити слабкий звук динаміка смартфона в 200 разів і видати об'ємні баси, несподівані для такого невеликого розміру. Секрет полягає в спіралеподібних каналах, що розходяться з центру. Така конструкція уповільнює звук і дозволяє розвинутися низькочастотного резонансу навіть незважаючи на його невеликий діаметр.

Популярні новини зараз

Платіжки за травень не порадують: постачальник газу підвищив тариф

Екс-командир звернувся до тих, хто шукає багатодітних дружин та бабусь як "страховку": "Є ще один варіант..."

В Україні з’явився новий вид пенсій: отримати може кожен, але доведеться поділитись

Пенсіонерам приготували пристойну надбавку, але дадуть не кожному: хтось може надіятись

Показати ще

"Завдяки резонансу повітря всередині каналів набагато більше електричної енергії джерела перетворюється в звук", - говорить один з винахідників, Ін Ву. Більше того, звук поширюється при такій конструкції у всіх напрямках рівномірно, що є важливим аспектом для меломанів.

Раніше NASA опублікувало відеоролик, в якому були показані моменти створення ураганів, що завдали величезної шкоди всьому світу. Вчені відзначають, що вивчення чинників утворення ураганів дає шанс передбачити їх появу. Стежити за траєкторією вітрів цілком можливо з допомогою моніторингу руху частинок пилу і вологи (тобто аерозолів), а комп'ютерні моделі допомагають скласти прогноз і місце створення урагану.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що вчені розповіли, від яких книг дурнішають.