Малюнок на подушечках пальців можна відтворити, а обличчя - підробити, чого не скажеш про піт. Характеристики поту настільки унікальні для кожної людини, що його можна використовувати для біометричної аутентифікації.

Саме до такого висновку прийшла група вчених у складі Джуліани Агудело (Juliana Agudelo), Володимира Привмана і Яна Халамека (Jan Halamek).

Запропонована вченими ідея дуже проста: склад амінокислот у поті унікальний для кожної людини, і, якщо навчити смартфон визначати цей склад і відрізняти від інших, аутентифікацію користувача можна буде здійснювати по його виділенням.

Популярні новини зараз

Українців закликали не відкладати на завтра: можна подати заяву на пенсію за лічені хвилини

Через це пройдуть всі чоловіки: українцям підготували нове правило

Отримали зарплату, зробили заначку та залишилися без грошей: українців попередили про неприємності вдома

Як відмовитися від отримання повістки, щоб вам за це нічого не було

Показати ще

Подібний спосіб підтвердження особи користувача може знайти дуже широке застосування, починаючи від розблокування смарт-пристроїв і закінчуючи захистом даних усередині додатків. Крім того, його зможуть використовувати навіть люди з обмеженими можливостями, які не здатні використовувати стандартні системи захисту.

На відміну від інших способів біометричної аутентифікації, підробити унікальний хімічний склад поту не так-то просто. На думку вчених, запропонована ними ідея зможе використовуватися на практиці вже в наступні 5-10 років у численних системах захисту.

Раніше Apple повідомляла, що FaceID на смартфоні iPhone X зламати практично неможливо. Проте, минулого тижня експерти відтворили обличчя людини, з допомогою якого зламали систему розпізнавання облич. Також смартфон може зламати практично кожна дитина до 13 років, оскільки у них ще не сформовані риси обличчя, завдяки чому система в телефоні сприймає його обличчя за свого власника.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що Антарктиду населят українцями.