Повноцінний Інтернет-зв'язок на українській антарктичній станції "Академік Вернадський" може з'явитися в цьому році.
Про це повідомив в.о. директора Національного антарктичного наукового центру (НАНЦ) МОН Євген Дикий, передає прес-служба Міністерства освіти і науки України.
"Зараз ми ведемо переговори з провайдерами, вже знаємо, які супутники покривають нашу станцію в Антарктиці, щоб забезпечити на ній безперебійний Інтернет-зв'язок. Нам вже вдалося вирішити багато технічних нюансів. Якщо і далі все піде за планом, то повноцінний Інтернет на станції повинен з'явитися вже в цьому році, коли там буде знаходитися нова, двадцять третя експедиція ", - заявив Євген Дикий.
Так, згідно з його словами, цей процес буде відбуватися в два етапи. Перший - це збільшення обсягів трафіку в межах наявного підключення в 20 разів.
"Уже під час найближчої перезміни зимівників, в квітні цього року, в межах наявного підключення переходимо на інший тариф. Будемо платити взагалі більше, але за одиницю переданої інформації - дешевше, ніж зараз. Поки обмежимося об'ємом 10 гігабайт на місяць. Це не багато, але в порівнянні з нинішнім - приблизно 0,5 гігабайт - в 20 разів більше. І це вже дає якісний прорив, кожен сам зможе користуватися Інтернетом, переглядати сайти, мати власну пошту або навіть блог, тільки поки без відео. Для порівняння - зараз тільки текстові листи надсилають раз в тиждень, і тільки через адресу НАНЦ, тобто ні про яке приватне листування навіть з сім'ями просто мова не йде. А з точки зору науки ми отримаємо можливість хоча б щотижня отримувати дані з усіх приладів, а не чекати рік, щоб у час перезміни забирати Лаугер з накопиченою інформацією", - пояснив глава НАНЦ.
Популярні новини заразПоказати щеШтрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Крім того, другий етап, за його словами, "це монтаж власної приймаючої "тарілки" і перехід до типу зв'язку V-SAT. Тоді вже буде необмежений Інтернет, з можливістю відео-стрімів, веб-камер на станції і т.д. Це планується орієнтовно в грудень 2018 року - січень 2019 року".
Наявність Інтернет-зв'язку на станції дуже важливо для роботи полярників. Адже, наприклад, щодня в Антарктиці наші вчені збирають і обробляють первинні дані, які потім використовуються для аналізу глобальних процесів - змін клімату, динаміки танення льодовиків тощо. Для цього інформація передається в великі міжнародні центри даних. Інтернет дозволить українським зимівникам робити це в режимі онлайн і отримувати зворотний зв'язок, відкривати нові можливості для їх власних наукових досліджень.
Як відомо, учасники нової - 23-ї експедиції на станції "Академік Вернадський" вже пройшли навчання і відправляться в Антарктиду орієнтовно в кінці березня.
Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що вчені з'ясували, що мікроорганізми, які живуть в антарктичному озері Уїллансом (Whillans) під 800-метровим шаром льоду, переробляють для своїх потреб приблизно 99% метану, який міститься в цьому водоймі.