Портал "Знай.ua" зібрав топ-5 найбільш популярних міфів про сон. Думаю, кожен з нас вірить в деякі абсурдні міфи, і пора кілька з них розвіяти.

1. "Мій улюблений серіал допомагає мені засипати". Багато хто намагається нормалізувати режим сну, засинаючи в обнімку з ноутбуком, за читанням нескінченних статей або перегортання стрічки в фейсбуці. Вчені навіть дали цьому проводження часу назва - bedtime procrastination - це момент, коли ви відкладаєте сон без особливої ​​причини, хоча вже давно могли б заснути.

Проблема тісно пов'язана з нашою прихильністю до гаджетам і соцмережах. Відомо, що всі монітори, будь то екран смартфона, електронної книги, планшета або навіть телевізора, випромінюють синє світло, яке блокує вироблення мелатоніну, гормону, що дозволяє нам відчувати сонливість. Саме тому фахівці радять відключити всі гаджети приблизно за годину до того моменту, коли ви плануєте лягти спати.

2. "Ще п'ять хвилиночок, і я висплюся". Дзвінок будильника, мабуть, одна з найнеприємніших речей на планеті. Завжди здається, що 5-10 дорогоцінних хвилин в ліжку допоможуть морально підготуватися і встати в чудовому настрої. Психолог Ден Аріелі попереджає: якщо переставляти час на будильнику (особливо більше 3 разів за ранок), це може зіграти злий жарт з вашим мозком. З кожним разом пробудження буде проходити все складніше і складніше.

Популярні новини зараз

Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей

Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте

Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Показати ще

3. "Ранок вечора мудріший". Вчені вважають, що популярна приказка не працює і може тільки нашкодити. Дослідження, опубліковане в журналі Nature Communications минулої осені доводить, що сон має властивість затримувати погані думки і спогади в нашій пам'яті.

4. "Щоб відчувати себе добре, я повинен спати 8 годин на добу". Американська організація National Sleep Foundation з'ясувала, що, для того щоб заснути, людині в середньому потрібно від 10 до 20 хвилин. І цей період називається латентним сном - на його тривалість можуть впливати стрес, стан здоров'я або навіть нетривалий сон протягом дня.

При цьому, якщо ви витрачаєте близько години на те, щоб заснути, швидше за все, ви занадто багато спите, якщо ж ви засинаєте, як тільки торкаєтесь головою подушки, ви спите занадто мало і ваш організм недостатньо добре відпочиває.

5. "Найкраще спиться тільки в теплі і комфорті". Температура тіла злегка знижується, коли ми засинаємо. Прискорити процес можна по різному: спробуйте як слід провітрити приміщення, сходіть в гарячий душ або випийте на ніч гарячий напій (зрозуміло, не кава) - для балансу організму доведеться охолонути.

Ще один трюк - Не накривайте ступні ковдрою. Різниця температур також допоможе знизити температуру тіла, заснути швидше і спати міцніше.

Раніше портал "Знай.ua" розповів про топ-5 міфів про пиво.