Нафта є одним з основних енергоносіїв на сьогоднішній день. Якщо зібрати всю нафту, яка видобувається на планеті за добу, і розлити її по бочкам і поставити бочки одна на одну, то вийшла б конструкція заввишки в два кілометри. Але ці обсяги чорного золота служать не тільки енергоносіями, а ще й сировиною для виробництва безлічі речей. Як повідомляють російські ЗМІ, ця обставина ускладнює швидку відмову людства від використання нафти.

На поточний момент альтернативні джерела енергії, представлені головним чином вітряними і сонячними електростанціями, дають не більше 8% світової електроенергії. До 2060 року їх частка збільшиться до 40%. Але разом з цим зросте і чисельність населення планети. А значить, людству знадобиться ще більше ресурсів і продуктів хімічної промисловості.

Якщо видобувати нафту сьогоднішніми темпами, то вже через 60 років її запаси можуть повністю вичерпатись. Однак, є на Землі є ще й глибинні поклади, видобуток яких не може здійснюватися з допомогою старих технологій. Цей вид підземних робіт обійдеться людям набагато дорожче, але при його використанні нафти вистачить не на 60, а на 150 років. До тих пір поки хімічна промисловість не знайшла більш екологічною заміни нафти про відмову від чорного золота говорити рано.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про створення найбільшого підземного водосховища