Впливові корпорації на кшталт Google, Apple і Facebook інтелектуально розбещують нас і роблять інертними. Тим часом соцмережі вторгаються в наше особисте життя, перетворюючись в інструменти шпигунства і маніпуляції. В цих явищах журналіст і автор книги "Світ без розума" Франклін Фоер, як повідомляє The Verge, бачить серйозний виклик свободі і цілісності людини.

Коли Фоер називає Кремнієву долину джерелом загрози всьому людству, він має на увазі не звичайних інженерів, а ідеологів, таких як Ларрі Пейдж і Марк Цукерберг. Вивчивши їх інтерв'ю, письменник зауважив, що їх захоплюють громадські ідеї. «Я зрозумів, що реальна небезпека криється в колективізмі. Вони схиблені на створення якогось єдиної глобальної свідомості».

Фоер також зазначив, що багатьом ІТ-лідерам вподоби ідея конкуренції — вони хочуть бути безумовними монополістами. Початкові контркультурний ідеї про коллективизим, властиві мешканцям Долини, трансформувалися в жадобу наживи і прагнення домінувати.

Поширення фальшивих новин — також вина ІТ-компаній, вважає Фоер. Нескінченний потік повідомлень, дзвінків і кликбейт-інформації послаблює скепсис і робить людину більш пасивною і довірливою. Для боротьби з цим явищем Фоер закликає людей стати більш прискіпливими і вимогливими до культури інтелектуального споживання. У цих умовах, вважає письменник, доречен навіть снобізм — тільки поліпшений і вдосконалений.

Популярні новини зараз

Подорожчання до 90%: споживачам анонсували "сюрпризи" рахунках за комуналку

Реформи і прозорість: експерт розповів, чого вимагають США від України за свою допомогу

Один день – 1 гривня: "Київстар" підказав як користуватися послугами майже задарма

Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати

Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про заклики монополізувати мережевих гігантів