Біометричні системи ідентифікації громадян дозволяють більш ефективно боротися з хакерами і шахрайством. Однак ця технологія несе і свої ризики. Власники біометричних баз можуть продати їх зацікавленим третім особам, а в разі політичної напруженості і спецслужбам. У такому випадку система захисту громадян перетвориться на свою протилежність. Тому не випадково, що як колишній співробітник спецслужб, Едвард Сноуден розуміє цю проблему краще за інших. За повідомленням сайту Рѕм7, правозахисник виступив проти індійських банків, які примусово збирають біометричні дані своїх клієнтів.

Колишній співробітник ЦРУ і правозахисник Едвард Сноуден приєднався до кампанії проти Aadhaar. Так називають індійську систему ідентифікації громадян, яка складається з 12-значного номера і біометричних паролів (відбитки пальців, скан сітківки ока, а з недавніх пір і розпізнавання особи). Правозахисник додав, що банки сьогодні використовують Aadhaar не для того, щоб контролювати соціальні та інші виплати, як це спочатку замислювалося. А просто для ідентифікації. Хоч це і не зовсім коректне використання сервісу.

4 січня Сноуден вже висловлювався проти Aadhaar. Тоді приводом стали перші повідомлення журналістів про недоліки в системі безпеки індійського ID. Потім він розкритикував Управління унікальної ідентифікації Індії (UIDAI) за його атаку на журналістку, яка помітила недоліки системи безпеки в Aadhaar. Рахна Хайра розповіла про те, як вона заплатила всього $7.84, щоб купити дані Aadhaar у анонімного продавця через WhatsApp. Крім критики Aadhaar, Сноуден ретвітнув десятки інших скарг індійців на систему. Їх все можна знайти в Twitter-акаунті активіста.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, чому годинник стане ріднішим за мати

Популярні новини зараз

Абоненти не встигають за темпами "Київстару": тільки поповнили рахунок, а тариф уже подорожчав

Чи варто зберігати заощадження у доларах: експерти пояснили, чого чекати від курсу

Не знайдуть цього в машині – отримаєте штраф: що можуть перевірити копи

На сім'ю – 43200 грн: українцям дають грошову допомогу, треба звати маму чи бабусю

Показати ще