Молодий голландський ентузіаст Боян Слат прославився тим, що придумав унікальну систему очищення океану від "Великого Сміттєвого континенту". Сьогодні Бояну 23 роки, а ідея боротьби з пластиком в океані прийшла до нього 5 років тому, коли він ще школярем займався дайвінгом в Греції. За цей час Слат встиг заручитися підтримкою великих компаній, громадських організацій і навіть уряду Нідерландів. Як повідомляє голландський журнал Elsevier, на реалізацію проекту вже зібрано 20 млн доларів.

Кожен рік в океани попадають мільйони тонн пластикового сміття. За найскромнішими оцінками, "сміттєвий континент" займає площу в 700 тисяч квадратних кілометрів, що більше площі Франції, пише National Geographic. За песимістичними оцінками, площа сміттєвої плями — 15 мільйонів квадратних кілометрів, на два мільйони менше території Росії. Боян Слат пояснює, що якщо чистити "мусоровороти" за допомогою траулерів і тенет, для цього знадобляться тисячі років і десятки мільярдів доларів. Він заявляє, що знайшов спосіб очистити тихоокеанську сміттєву пляму наполовину всього за п'ять років і за набагато менші гроші.

Слат впевнений, що океани можуть набагато швидше "очистити себе самі", і пропонує використовувати силу течій. Його ідея полягає в тому, щоб розмістити в океані величезні U-образні "плавучі пастки". Автономні "поплавки" для збору сміття довжиною в один-два кілометри прив'язані до плаваючих якорів на глибині 600 метрів. Ці пастки діють як пересувна берегова лінія, перехоплюють сміття завдяки течіям: надводні поплавці завдяки якорям рухаються повільніше, ніж пластик. Човни зможуть регулярно відвозити накопичене сміття на берег, де його можна переробити.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про створення сміттєвої держави