Як смартфони стежать за нами. Щодня використовуючи свої смартфони, ми генеруємо величезний потік даних. Відслідковуючи й аналізуючи нашу поведінку, гаджети створюють цифрові профілі користувачів з безліччю деталей нашому особистому житті.

Наприклад, цифрові профілі використовуються компаніями в їх цілях і, як правило, без нашого відома. Збираючи інформацію під час роботи додатків або у фоновому режимі, складні алгоритми аналізують безліч усього, включаючи місце розташування, історію пошуку, комунікації в соцмережах, а також фінанси і біометричні дані.

Що вони знають про нас. Кожен тип даних говорить про наші інтереси, уподобання та хобі, на основі яких можна зробити висновки про освіту людини, віросповідання, політичних поглядів, сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності, а також про соціальні зв'язки і здоров'я.

Популярні новини зараз

Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти

Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку

Показати ще

Недавнє дослідження показало, що сім із десяти мобільних додатків відправляють зібрану інформацію третім особам. При цьому дані з різних програм доповнюють один одного.

Як використовуються отримані дані і чим це загрожує. Така інформація дуже затребувана серед компаній і потрібна в першу чергу для таргетованої реклами та надання персоніфікованих послуг. Однак цим її застосування не обмежується.

Дискримінація за різними ознаками. Таргетована реклама також провокує дискримінацію та упереджене ставлення корпорацій до людей. В інтернеті можна повністю виключити доступ людини до певної інформації, і він ніколи про це не дізнається.

Перевірка кредитоспроможності. Дані в соцмережах також можуть служити для визначення кредитоспроможності. В якості індикаторів використовується аналіз мови повідомлень користувача і навіть аналіз платоспроможності його друзів. Це, в свою чергу, може впливати на рівень податків, процентні ставки за кредитами, можливість купити житло та перспективи кар'єрного зростання.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що смартфони стали випускати з вбудованим вірусом.