Команда вчених, очолюваних співробітниками Університету Буффало, розробила нову систему комп'ютерної безпеки, яка орієнтується на параметри серця, оскільки навіть систему розпізнавання особи і відбитків пальця можна зламати.
Для початкового сканування серця системі буде потрібно близько 8 секунд, після чого зможе постійно розпізнавати його. За допомогою датчиків, система вимірює швидкість серцебиття, і в разі, якщо хтось інший здає за комп'ютер користувача, система зможе це визначити.
Існує кілька причин вибрати саме цю біометричну систему, а не відбитки пальців і ока. По-перше, це пасивне безконтактне пристрій, тому немає необхідності у внесенні даних (наприклад, підношення пальця до сканера). По-друге, система постійно контролює користувача, так що комп'ютер перестане працювати, якщо перед ним виявиться інша людина.
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Це полегшує вихід із системи і блокування даних при необхідності. Вчені стверджують, що технологія не представляє загрози для здоров'я, оскільки потужність сканера ніяк не вплине на серце - випромінювання електромагнітного поля слабкіше, ніж у сигналу Wi-Fi і смартфона. Автори роботи планують миниатюризировать систему і встановлювати її на клавіатури комп'ютерів.
Крім робочих ПК, система стане в нагоді в аеропортах та інших місцях, в яких потрібна ідентифікація користувача.
Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що розумна куртка зможе приймати дзвінки.