Міжнародна федерація робототехніки опублікувала звіт за 2017 рік. Згідно з її даними, сфера застосування роботів розширюється, однак основними споживачами робототехніки все ще залишаються виробники автомобілів і електроніки.

Протягом 2017 року обсяги продажів роботів по всьому світу зросли на 15%. Очікується, що, як мінімум, найближчі три роки ця цифра буде стабільною. Всього в цьому році буде продано близько 346 800 одиниць робототехніки. Зростання буде викликано популярністю роботів, створених для спільної роботи з людьми, а також системами для розумних заводів і алгоритмами, які спрощують робочі процеси.

Попереду всіх іде Китай. Причому, як по закупівлі, так і по виробництву роботів. Щороку кількість роботів в Піднебесній збільшується на 20%. Однак, по щільності роботизації Південна Корея випереджає Китай. На кожних 10 тисяч корейських робітників сьогодні припадає 2 145 роботів. Вважається, що поштовхом до такої швидкої роботизації Кореї стало різке збільшення попиту на акумулятори для електротранспорту.

За кількістю компаній виробників Японія все ще випереджає інші країни. У першу сімку найбільших профільних фірм входять аж чотири японських. У світову п'ятірку лідерів роботизації, крім Китаю, Південної Кореї і Японії, також входять США і Німеччина. Такою ж розстановка сил була і в 2016 році.

Популярні новини зараз

Кіт випадково спалив будинок і його відправили працювати, щоб відшкодувати збитки

Платити по 2,64 грн за кВт будуть не всі: якими будуть травневі платіжки за світло

Платіжки за травень не порадують: постачальник газу підвищив тариф

Екс-командир звернувся до тих, хто шукає багатодітних дружин та бабусь як "страховку": "Є ще один варіант..."

Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" розповідав про позицію ООН в питанні роботизації