Машину можна навчити багато чому. Практично за всіма напрямками роботизовані пристрої перевершують людини. Наприклад, безпілотна техніка може з допомогою комп'ютерного зору стежити за навколишньою обстановкою на 360 градусів. Чого не вистачало таким машинам, так це водійської інтуїції. Дійсно, жодна з існуючих моделей не могла проаналізувати, що станеться за поворотом. Як повідомляє Wired, команда з лабораторії CSAIL навчила роботів "заглядати за кут".
Людина, під'їжджаючи або підходячи до повороту, вже заздалегідь може зрозуміти, що його чекає за ним по набору підказок: світло машин з-за рогу, розлетілися птиці, інший сигнал світлофора. Сучасні системи такого чуття були позбавлені. Але ученим з массачусетського технологічного Інституту вдалося навчити їх "дивитися за кут". Розробники навчили камери безпілотників робити надчутливі вимірювання освітленості поверхонь близько поворотів або меж будівель. Суть методу фактично повторює людський підхід. Система за непрямими ознаками намагається визначити, що чекає за поворотом. Зокрема вона використовує світло, що відображають будь-які об'єкти.
На сьогоднішній день нова система комп'ютерного зору залишається марною в темряві, наприклад на міжміських трасах. Крім того, система впадає в ступор при різкій зміні кута або режиму освітлення. До такого заціпеніння робота може привести яскравий спалах. З цієї причини проект поки не переходить в стадію серійного виробництва. Однак це може статися вже в найближчі роки, повідомляють розробники.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про військове застосування дронів