Робобджоли розробляються не перший рік. Причому інженерами рухає зовсім не чистий науковий інтерес. Бджоли широко використовуються для запилення сільськогосподарських культур. Якщо б ці комахи зникли, нашу цивілізацію очікувала би затяжна продовольча криза. Нещодавнє аномальне вимирання бджіл у США змушують вчених рухатися все далі. Як повідомляють російські ЗМІ, нові робобджоли навчилися, крім усього іншого, ще і виринати з води.
Вибратися з води досить легко для людей, але дрібним комахам це зробити не просто. Робобджола важить всього 175 міліграм, і з-за розмірів коефіцієнт поверхневого натягу більше схожий на дуже сильну гравітацію — він перевищує вагу робота в 10 разів, пояснив інженер Гарварда Роберт Вуд. Він зазначив, що сила від поверхневого натягу схожа на "непробивну стіну".
Слід зауважити, що до цього робобджоли вже вміли літати, сідати на вертикальні стіни і пірнати під воду. Однак виринання було пов'язане з рядом труднощів. Тепер, коли ця проблема вирішена, інженери розробляють алгоритми ройового управління бджолами.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про хробаків, які їдять пластик