Роскомнагляд подав позов до Telegram з-за відмови видавати ключі для розшифровки листування.

Відомо, що з моменту попередження месенджера пройшло 15 днів і тепер відомство наполягає на його блокування. Роскомнагляд подав у Таганський районний суд позов про блокування Telegram. Про це повідомили в прес-службі відомства.

“Відомство подало позов із-за відмови месенджера виконати вимоги організатора поширення інформації (ОРІ) і передати ключі шифрування російським спецслужбам. Позовну заяву подано у зв'язку з виявленням ФСБ невиконання компанією Telegram Messenger Limited Liability Partnership обов'язки організатора поширення інформації, встановленою пункту 4.1 статті 10.1 закону "Про інформацію"." - заявив Роскомнагляд.

Раніше портал "Знай.uа" повідомив, що Месенджер Telegram повідомив Роскомнагляд про неможливість виконати вимоги ФСБ про надання ключів для дешифрування повідомлень користувачів.

Популярні новини зараз

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО

Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Показати ще

"20 березня Роскомнагляд повідомив месенджер про невиконання вимоги передати ключі шифрування ФСБ і поставив дедлайн 15 днів. Вони закінчуються 4 квітня, тобто післязавтра. Telegram прийняв рішення знову опуститися і пояснити чиновникам, що зазначені вимоги в принципі нездійсненні", - написав у своєму Telegram-каналі Павло Чиков, керівник правозахисної групи "Агора", яка представляє месенджер в судах.

У відповіді месенджера на повідомлення Роскомнадзора, опублікованому Чиковым, зокрема зазначається: "Telegram надає користувачам можливість використовувати два види обміну повідомленнями - "хмарні чати" і "секретні чати". Повідомлення, передані через "секретні чати", ніколи не зберігаються на серверах Telegram. Листування користувачів "хмарних чатів" зберігається в зашифрованому вигляді, розподіляється між різними підсистемами і ніколи не зберігається в одному місці".