Автралийкие хірурги з Брісбена нещодавно здійснили першу в світі операцію по імплантації кістки надрукованій на 3D-принтері. Пацієнтом став молодий австралієць Ройбен Ліхтер. Важка форма остеомієліту загрожувала Ройбену втратою ноги. Але раптово йому запропонували стати учасником медичного експерименту.
«Мені зовсім не було страшно, — зізнається він. — Я не збирався втрачати ногу без боротьби». Так він став першою у світі людиною з великою гомілковою кісткою, надрукованій на тривимірному принтері. Адже раніше такі пересадки робили тільки тваринам.


Тривимірна модель була спочатку розроблена групою інженерів з Квінсленда, а потім вже надрукована в Сінгапурі. Імплантат був виконаний з біологічно-безпечного, полімеру, який розкладається з часом.
Вся процедура в цілому потребувала п'яти хірургічних операцій. Одна з них була повністю спрямована на відкачування гною. На сьогоднішній день полімерний каркас вже оточений кровоносними судинами, взятими з лівої ноги Ройбена. Якщо каркас приживеться, то незабаром почне заростати тканиною і з часом кістка повністю відновиться. Однак ходити Ройбен найближчі півтора року поки не зможе.
Київ та інші міста будуть розбиті: волонтерка спрогнозувала невтішне майбутнє для українців
Вийдуть на пенсію навіть без робочого стажу: кому з українок доступний несподіваний привілей
У всіх областях України: ТЦК запровадили важливі нововведення для військовозобов'язаних
ТЦК висунули нову вимогу: стосується водіїв – відмова не приймається
Як повідомляв раніше портал "Знай.ua", хірурги врятували модель