Часткова блокада Венесуели і внутрішня політична нестабільність стали причиною жахливої гіперінфляції в країні. Простий обід в столиці обходиться тепер в 200 000 боліварів. На цьому тлі власники магазинів та закладів громадського харчування почали приймати оплату в біткойнах. На початку осені багато експертів припускали, що країна може стати першою державою, яка повністю перейде на біткойни. Однак президент Мадуро заявив про створення власної національної кріптовалюти. Як повідомляє Bloomberg, вона буде прив'язана до курсу нафти і отримає назву "петро".

Темпи інфляції у Венесуелі за останній рік різко зросли. Ціна одного долара на чорному ринку 2 грудня склала 103 000 боліварів, хоча в кінці липня за $1 можна було придбати тільки 10 000 боліварів. За даними МВФ, економіка Венесуели в 2017 році скоротилася на 12%, а в 2018 році щорічний темп зростання інфляції в країні повинен перевищити 2300%. Однак Венесуела вирішила ввести власну криптовалюту "петро". Президент країни Ніколас Мадуро називає її "петровалютой", маючи на увазі, що частково вона буде забезпечена нафтою, а також іншими державними ресурсами.

"Так ми отримаємо валютний суверенітет і зможемо подолати фінансову блокаду", — заявив Мадуро. "XXI століття вже настав", — завершив свою промову президент Венесуели. Точну дату впровадження "петро" він поки не назвав. Венесуельська опозиція вважає, що до реалізації задуму справа так і не дійде, до того ж для запуску державної кріптовалюти потрібне схвалення парламенту, більшість в якому становить опозиція, що домагається відставки Мадуро.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про енергетичні апетити біткойна

Популярні новини зараз

Більше жодних пільг: пенсіонерів змусять платити податок на землю

Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі

Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію

Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть

Показати ще