Тепер питну воду будуть добувати просто з повітря. Такі гідропанели були розроблені американською компанією ZeroMassWater. Пристрій виглядає як сонячна батарея і перетворює атмосферну пару на воду, яку потім мінералізує. Випробування подібних установок вже проходять у 8 державах. Спочатку прилад проектувався саме для країн, що відчувають нестачу прісної води. Проте з часом переорієнтувався на житлові будинки в США. Як повідомляє Forbes, подібна гідропанель може виробляти в день до 5 літрів води і повинна окупиться власникам за 2 роки.
Пристрої втягують повітря за допомогою вентиляторів, а спеціальний наноматеріал витягує з нього вологу. Сонячні панелі забезпечують енергію, за рахунок якої рідина витягується з наноструктури. Після цього вода потрапляє в резервуар, розташований під гідропанелями, де проводиться очищення. Дистильовану рідина проганяють через мінеральний блок, де вона збагачується кальцієм і магнієм. Раніше інженер Коуді Фрізен визнавав, що в технологіях ZeroMassWater немає нічого революційного. Компанія хоче зробити питну воду більш доступною за рахунок зручної інтегрованої інфраструктури.
Спочатку Фрізен планував продавати установки в країнах, що розвиваються — перші гидропанели вже працюють в Лівані, Еквадорі, Йордані, Філіппінах і Мексиці. Також розробку тестують в ОАЕ, Великобританії та США. Система перетворення повітря у воду обійдеться в чималеньку суму. Один комплект від ZeroMassWater коштує $2000, а зазвичай житлового будинку потрібно дві системи. На установку потрібно ще $500. За словами Фризена, система окупиться вже через п'ять років, так як вона дозволить економити на купівлі питної води в пляшках. А за весь термін служби дві гідропанели проведуть рідину, яку можна порівняти за обсягом з водою з 70 000 пластикових пляшок.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про пересихання українських річок