Кількість роботів на нашій планеті стрімко зростає, а їх функції стають все більш складними і різноманітними. Технооптимісти пророкують нам повне злиття з машинами, але до тих пір, поки цього не сталося, взаємовідносини роботів і людей будуть залишатися об'єктом прискіпливої уваги науки. Вчені відкрили дивну закономірність: чим більше робот схожий на людину, тим більшу внутрішню тривогу він викликає в останньої. Як повідомляють російські ЗМІ, у цього явища є своє пояснення.
Роботи і штучний інтелект все більше входять в наше життя. Цей процес не зупинити, вважають вчені. І в зв'язку з цим японські нейробіологи за замовленням компаній, що займаються розробками в сфері штучного інтелекту, досліджували природу феномена "ефект зловісної долини". Це людський страх, що виникає при зустрічі зі штучною істотою. Даний тип фобії потрапив у поле зору психіатрів нещодавно, коли робототехніка почала виходити за межі створення андроїдів.
При виді якогоїсь істоти, яка виглядає, як людина, рухається і говорить, як людина, але такою не є, в підсвідомості включаються захисні механізми. Первинна реакція - страх. Вона дозволяє мозку прийти в стан бойової готовності і почати аналізувати обстановку. Про паніку мова не йде, але описаний синдром негативно відбивається на психіці людини. Аналіз показав: як правило, синдром - наслідок патології субталамічного ядра мозку. Відштовхуючись від знання про активність ядра, можна змінити поведінку андроїдів, тим самим перемігши фобію.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про робота, який розтягує органи