Сучасні технології до невпізнанності перетворюють наше життя. Сьогодні складно однозначно спрогнозувати всі політекономічні наслідки цього технологічного ривка. Незрозумілою залишається і доля міст. Одні дослідники вважають, що інформаційне суспільство відмовиться від мегаполісів і централізації. Інші вважають, що автоматизація набагато раніше зруйнує маленькі селища, повідомляє УНІАН.

Міста є економічними та технологічними центрами, і сьогодні в них мешкає більше половини населення Землі. Одним з визначальних факторів урбанізації вважається міграція, яка багато в чому обумовлена наявністю робочих місць. У зв'язку з цим дослідники аналізують, як впровадження нових технологій і автоматизація виробництва впливає на зайнятість в містах. Подібні прогнози допомагають владі коригувати суспільну політику і плани розвитку міст

Основний ризик, з яким зіткнеться населення невеликих міст вже в найближчі роки, це безробіття. Дослідження показали, що у великих містах значно вищий відсоток людей зайнятих розумовою працею. У маленьких селищах люди більше зайняті рутиною у сфері виробництва та обслуговування. Саме ці професії будуть автоматизовані в першу чергу.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про рейтинг київських квартир

Популярні новини зараз

Відмова від повістки – не порушення? Суд розповів, хто буде правий

Подорожчає не лише електроенергія: комуналка стане непідйомною ношею

"Продам місце в черзі": чоловіки штурмують ТЦК, воєнкоми не справляються

Платіжки за травень не порадують: постачальник газу підвищив тариф

Показати ще