Геній Ілон Маск вдруге у цьому році успішно запустив Falcon 9.

Американська компанія SpaceX в п'ятницю, 30 березня, здійснила запуск своєї ракети Falcon 9, яка вивела на орбіту відразу 10 телекомунікаційних супутників. Старт відбувся на заході США, з бази Військово-повітряних сил Ванденберг.

Це вже п'ятий за рахунком пуск, здійснений SpaceX в інтересах телекомунікаційної компанії Iridium Communications. 10 апаратів Iridium вирушили на низьку навколоземну орбіту, що б довести угруповання супутників спочатку до п'ятдесяти, а потім - до 66 апаратів.

Пуcк Falcon 9 (51-й за рахунком) провели за допомогою вдруге використовуваного першого ступеня. М'яка посадка першого ступеня на цей раз не планується, але інженери компанії планують врятувати обтічник ракети, приземливши його на сітку, розтягнуту на кораблі в океані.

За рахунок цього в компанії мають намір значно знизити витрати і здешевити запуски супутників.

Інженери оснастили обтічник бортовими двигунами і системою управління, які допомагають половинкам орієнтуватися в польоті. Коло землі для гасіння швидкості випускається парашут, який нагадує параплан.

Запуск транслювали наживо на каналі SpaceX у Youtube:

Як повідомляв портал "Знай.ua", 22 лютого компанія Ілона Маска SpaceX запустила ракету Falcon 9 з двома супутниками для забезпечення глобального інтернету.

Популярні новини зараз

Більше не видурять гроші: як перевірити, що сайт, банківська картка чи мобільний номер є шахрайськими

Упаковка по 80 грн: в Україні супермаркети змінили ціни на цукор, вершкове масло та олію

Стосується всіх пенсіонерів: ПФУ поділився важливою інструкцією

Пенсіонерам приготували пристойну надбавку, але дадуть не кожному: хтось може надіятись

Показати ще

А вже 6 березня, ракета Falcon 9 вивела на орбіту Землі супутник Hispasat 30W-6, який роздаватиме телесигнали, а також забезпечить доступ до інтернету для більшості країн світу.

За словами Маска, планована комунікаційна мережа 5G повинна надати доступ в інтернет всім жителям планети. П’яте покоління мобільного зв’язку – це не тільки швидкості до 10 Гбіт/с, а й розумні лічильники, автомобілі і цілі міста.