Ідея космічного ліфта дуже стара. Ще в кінці XIX століття її запропонував Ціолковський, перебуваючи під враженням від Ейфелевої вежі. Такий трубопровід міг би здатний дешевше доставляти вантажі й людей на орбіту Землі. Однак з цілої низки причин цю ідею все ще неможливо здійснити сьогодні. Можливість зіткнення з іншими космічними об'єктами, а так само відсутність достатньо міцних і легких матеріалів заважають реалізації проекту. Як повідомляє сайт Дзеркало Тижня, ліфт можна було б побудувати на Місяці, де атмосфери немає зовсім, а гравітація слабкіше.
Судна з вантажами повинні бути досить великими, щоб піднімати людей на орбіту. Крім того, навіть за умови розгону до 500 кілометрів на годину шлях у космос буде тривати три дні. Також побудувати високошвидкісну "космічну дорогу" під ухилом і протяжністю 36 тисяч кілометрів буде не просто. Якщо ж будувати вертикально, це буде ще більш проблематично. Головною перешкодою залишається відсутність матеріалу, який би був досить легким і міцним, щоб витримувати власну вагу. Вуглецеві нанотрубки часто згадують як матеріал, який відповідає цим вимогам.
Але насправді його співвідношення ваги і міцності відповідає лише десятій частині від необхідного показника. Крім того, вуглецеву трубку можна побудувати лише кілька сантиметрів завдовжки , а про тисячі кілометрів не може бути й мови. Алмазні нанонитки міцніше, але їх характеристики все ще не до кінця вивчені. Навіть якщо вдасться знайти потрібний матеріал, частина кабелю в межах земної атмосфери може стати жертвою поганих погодних умов. А для судна, яке буде їздити вгору і вниз, погода може створити небажані коливання.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про появу літаючих авто