Правозахисники і "єретики Кремнієвої долини" неодноразово попереджали громадськість про те, що ті чи інші варіанти штучного інтелекту, освоюючи людську культуру, вбирають в себе забобони і особливості оптики своїх розробників. Ця обставина проявилося в парадоксальній ситуації. Значна частина iPhone виробляється на території Китаю. Однак, як повідомляють російські ЗМІ, система Face ID відчуває складнощі при спробах ідентифікації китайців.
Справа в тому, що крім того, що Face ID впізнавав власницю, смартфон могла розблокувати і колега дівчини. Як тільки власниця iPhone X виявила, вона відразу ж зв'язалася зі службою підтримки Apple. На жаль, представники гарячої лінії їй не повірили і дівчина відправилася в магазин Apple, де купувала гаджет. На очах співробітників магазину дівчина продемонструвала баг, прихопивши з собою колегу. Співробітники магазину визнали, що проблема, швидше за все, криється в несправності сенсора TrueDepth і замінили смартфон.
Яким же було здивування китаянки, коли новий iPhone X також впізнав колегу дівчини. В результаті, смартфон був знову повернутий. Чи плануєте китаянка купувати iPhone X в третій раз — історія замовчує. Ще під час презентації Apple пояснила, що кількість помилкових спрацьовувань сканера Face ID приблизно 1 на 1 млн випадків. Мабуть, це якраз той самий випадок. Однак, причина може полягати і в проблемі візуальної бази, за якою "вчили" цю систему. Недостатня увага до азіатських типів зовнішності могла призвести до того, що пристрій сприймає всіх "на одне обличчя".
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про таємний знак жертв насильства