Людство входить у цифрову епоху. Кожен з нас залишає різноманітні цифрові сліди. І приховати їх вже не можливо. Системи ідентифікації осіб прив'язують наші біометричні дані до банківських рахунків, сторінок в соціальних мережах, історій хвороби і комунальних платежів. У цій ситуації паперові посвідчення особи починають виглядати архаїчним пережитком. І Китай зробив перший крок до усунення цього анахронізму. Як повідомляє сайт Контракти–Ua, керівництво Китаю прийняло рішення використовувати ID-сторінки в популярному месенджері замість паспортів.

Одним з найпопулярніших месенджерів в Китаї визнаний мультиплатформовий WeChat, що належить компанії Tencent . За шість років месенджер зумів завоювати значну частку ринку. Аудиторія WeChat налічує близько 980 млн активних користувачів. Тепер же влада країни планує використовувати його в якості ідентифікаційної системи. З допомогою WeChat можна буде купувати квитки, оформляти номери в готелях і отримувати доступ до державних послуг. Іншими словами, месенджер зможе повністю замінити традиційне паперове посвідчення особи.

До тестування сервісу ідентифікації розробники WeChat приступлять вже в січні 2018 року. Першим містом, в якому месенджер замінить паспорт, стане Гуанчжоу (населення 14 млн осіб). Всього буде передбачено дві версії віртуальних ID-карт:

спрощена, за допомогою якої можна проводити прості реєстрації в інтернет-кафе і сервісах;

Популярні новини зараз

Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання

Показати ще

розширена, що відкриває доступ до реєстрації бізнесу.

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про документи, необхідні для отримання аліментів