NASA профінансували розробки каліфорнійської компанії Aerospace Corporation по створенню ковдр, здатних захистити супутники від космічного сміття. Пристрої будуть виконані з надміцних волокон товщиною вдвічі тонше людського волосся, повідомляють російські ЗМІ.
У навколоземному космічному просторі знаходиться чимало космічного сміття — як фрагментів космічних апаратів, так і всіляких метеоройдів. Рухаючись в 10-20 разів швидше кулі, ці частинки являють серйозну небезпеку для супутників і космічних кораблів, прошиваючи їх обшивку наскрізь. Через космічні уламки доводиться навіть коригувати орбіту Міжнародної космічної станції, а до кінця нинішнього року на МКС планують встановити датчик космічного сміття.
Плоских паливних контейнерів у кожного ковдри буде кілька — на випадок пошкодження космічним сміттям. Кожне ковдра повинна бути здатна захоплювати і переміщати об'єкти вагою до одного кілограма. Також американцям потрібно якось вирішити проблему космічної радіації, яка здатна вивести з ладу всю бортову електроніку пристрою. Працюючий прототип космічного ковдри, за умовами NASA, повинен бути показаний вже через два роки.
Зрозуміло, при такій товщині ковдри повинні бути надзвичайно міцними, буквально куленепробивними. Розробникам ще тільки належить вибрати і випробувати для них відповідний матеріал, але вже ясно, що конструкція ковдри буде модульною — щоб можна було легко замінити пошкоджений фрагмент. Пристрої будуть забезпечені двома джерелами живлення — сонячними батареями і паливом для експериментальних іонних двигунів NASA.
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
"Тисяча Зеленського": як батькам отримати гроші за своїх дітей
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Такі космічні ковдри будуть називатися Brane Craft. Всього планується запуск декількох десятків ковдр. Площа кожного виробу буде близько 10 метрів квадратних. Їх завдання — ловити і накривати собою частинки космічного сміття, а потім спускати їх у атмосферу, в якій вони згорять.
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв про плани космічної агенції вілправляти комерційні рейси на Місяць